Kapat

Bizim İçin Çok Büyük Prestijdi

Anasayfa
Basketbol Bizim İçin Çok Büyük Prestijdi

Spor Toto Basketbol Ligi’nde İkincilik maçında Anadolu Efes’i yenme başarısını gösteren Beşiktaş Sompo Japan‘da coach Ufuk Sarıca basın toplantısında konuştu.

Beşiktaş Sompo Japan coachu Ufuk Sarıca, “Müthiş bir maç oldu. Baştan sona tempolu, yüksek skorlu bir maçtı. İki takım da elinden geleni yaptı.” ifadelerini kullandı.

İlk dördü haftalar öncesinden garantilemelerine rağmen, disiplinden taviz vermediklerinin altını çizen Sarıca, şöyle konuştu:

“Bu maçın sonucu ne olursa olsun müthiş bir sezon geçiriyoruz. Normal sezonu ikinci bitirmek çok daha büyük prestijdi. Dört Euroleague takımından 3’ünü altımıza alıyorsak, bu bizim için önemli bir derece. Yeni kurulmuş bir ekip olarak her maçı kazanmaya oynadık. Maç içinde oyun disiplininden kopmadık. Üçüncü periyotta, oyunun en sertleştiği noktada reaksiyon gösterdik ve hakkımız olan bir galibiyet aldık. Rakibimiz çok zor atışları maç boyunca soktu. Sonunda kazanan takım olduk. Şimdi de play-off etabında iyi oynayarak sezonu bitirmek istiyoruz. Rakibimiz Gaziantep Basketbol çok tehlikeli bir takım.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir