Kapat

Banvit, Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka garantiledi

Anasayfa Haberler Banvit, Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka garantiledi
Banvit, Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka garantiledi
Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yer alan 4 Türk ekibi de 12. hafta maçlarını kazanırken Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka son 16 turunda mücadele etmeyi garantiledi.

Pınar Karşıyaka’nın iç sahada UCAM Murcia’yı 79-72 mağlup ettiği 12. haftada Banvit, konuğu Rosa Radom’u 74-64, Gaziantep Basketbol deplasmanda Ventspils’i 103-91 ve Beşiktaş Sompo Japan da Yunanistan’da Aris’i 72-65 yendi.

Ligin 13. haftasında Beşiktaş Sompo Japan 30 Ocak Salı günü Telekom Baskets’i konuk edecek. Aynı gün Movistar Estudiantes-Banvit, 31 Ocak Çarşamba günü ise Enisey-Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol-MHP Riesen karşılaşmaları oynanacak.

– Son 16 turu

Gruplarında ilk 4 sırada yer alacak ekiplerin son 16 turuna yükseleceği, 5. ve 6.’ların ise FIBA Avrupa Kupası’nda yoluna devam edeceği organizasyonda; Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka bitime 2 hafta kala son 16 turuna kalmayı garantiledi.

Gaziantep Basketbol ise son 2 haftada son 16 vizesi almak için mücadele edecek.

– Puan durumları

Organizasyonda 12. hafta maçları sonunda A Grubu’nda Monaco, B Grubu’nda Iberostar Tenerife, C Grubu’nda Banvit ve D Grubu’nda Beşiktaş Sompo Japan lider durumda bulunuyor.

Gruplarda 12. haftanın sonuçları, puan durumları ve 13. haftanın programı şöyle:

– A Grubu

Pınar Karşıyaka-UCAM Murcia: 79-72
Dinamo Sassari-Juventus Utena: 93-78
Enisey-UNET Holon: 98-93
EWE Baskets-Monaco: 78-84

S Takım O G M A Y P
1. Monaco 12 12 0 1031 793 24
3. Pınar Karşıyaka 12 8 4 1027 1009 20
2. EWE Baskets 12 7 5 1028 983 19
4. UCAM Murcia 12 7 5 965 952 19
5. Dinamo Sassari 12 5 7 954 988 17
6. UNET Holon 12 3 9 982 1054 15
7. Enisey 12 3 9 896 1006 15
8. Juventus Utena 12 3 9 962 1060 15

30 Ocak Salı:
Juventus Utena-EWE Baskets
UNET Holon-Dinamo Sassari

31 Ocak Çarşamba:
Monaco-UCAM Murcia
Enisey-Pınar Karşıyaka

– B Grubu

Neptunas-Capo d’Orlando: 99-62
Elan Chalon-MHP Riesen: 56-70
Ventspils-Gaziantep Basketbol: 91-103
Iberostar Tenerife-PAOK: 93-79

S Takım O G M A Y P
1. Iberostar Tenerife 12 10 2 990 792 22
2. MHP Riesen 12 10 2 981 846 22
3. Neptunas 12 7 5 1027 942 19
4. PAOK 12 5 7 890 941 17
5. Ventspils 12 5 7 896 937 17
6. Elan Chalon 12 5 7 871 889 17
7. Gaziantep Basketbol 12 4 8 906 1035 16
8. SikeliArchivi Capo d’Orlando 12 2 10 758 937 14

30 Ocak Salı:
Capo d’Orlando-Ventspils

31 Ocak Çarşamba
PAOK-Neptunas
Iberostar Tenerife-Elan Chalon
Gaziantep Basketbol-MHP Riesen

– C Grubu

AEK-Strasbourg: 87-88
Movistar Estudiantes-Medi Bayreuth: 68-76
Banvit-Rosa Radom: 74-64
Umana Reyer-Petrol Olimpija: 84-67

S Takım O G M A Y P
1. Banvit 12 9 3 944 881 21
2. Movistar Estudiantes 12 7 5 948 911 19
3. Medi Bayreuth 12 7 5 975 951 19
4. SIG Strasbourg 12 7 5 925 911 19
5. Umana Reyer 12 7 5 973 960 19
6. AEK 12 6 6 986 958 18
7. Petrol Olimpija 12 4 8 867 950 16
8. Rosa Radom 12 1 11 876 972 13

30 Ocak Salı:
Petrol Olimpija-AEK
Movistar Estudiantes-Banvit
Strasbourg-Rosa Radom

31 Ocak Çarşamba:
Medi Bayreuth-Umana Reyer

– D Grubu

Stelmet Enea Zielona-Oostende: 98-68
CEZ Nymburk-Sidigas Avellino: 81-77
Aris-Beşiktaş Sompo Japan: 65-72
Nanterre-Telekom Baskets: 93-90

S Takım O G M A Y P
1. Beşiktaş Sompo Japan 12 9 3 948 878 21
2. Nanterre 12 8 4 994 938 20
3. CEZ Nymburk 12 8 4 989 957 20
4. Stelmet Enea Zielona 12 5 7 920 921 17
5. Sidigas Avellino 12 5 7 896 883 17
6. Oostende 12 5 7 832 905 17
7. Telekom Baskets 12 4 8 921 926 16
8. Aris 12 4 8 798 890 16

30 Ocak Salı:
Beşiktaş Sompo Japan-Telekom Baskets
Stelmet Enea Zielona-Nanterre

31 Ocak Çarşamba:
Oostende-CEZ Nymburk
Sidigas Avellino-Aris

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

sizlere besiktask.org farkıyla sunulmuştur
http://www.fanatik.com.tr/2018/01/25/banvit-besiktas-ve-pinar-karsiyaka-garantiledi-1345221

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir