Kapat

Beşiktaş’ta Liderlik Hesapları

Anasayfa
Haberler Beşiktaş’ta Liderlik Hesapları

Şampiyonlar Ligi grup maçlarında 3’te 3 yaparak 9 puanla grup liderliğini elinde bulunduran Beşiktaş, şimdi de grubu liderlikle bitirme hesapları yapıyor. Grup lideri Beşiktaş’ın 9, RB Leipzig’in 4, Porto’nun 3 ve Monaco’nun 1 puana sahip olduğu sistemde bir üst tura çıkmayı garantilemek için neredeyse 1 beraberlik yetmektedir. Her bir takımla birer maç oynayacak olan Beşiktaş’ın gruptan çıkmak ve liderlik için olası teoriler şu şekildedir.

1- Kendi sahasında oynayacağı Monaco maçını, Beşiktaş’ın kazanması halinde gruptan çıkmayı garantileyecek.

2- Beşiktaş, RB Leipzig ile yapacağı maçtan en az 1 beraberlik alması halinde gruptan çıkmayı garantileyecek.

3- RB Leipzig ile deplasmanda oynayacağı maçtan galip ayrılması durumunda Şampiyonlar Ligi gruplardan çıkmayı ve liderliği garantileyecek.

4- Herhangi iki maçtan beraberlikle ayrılması halinde gruptan çıkmayı garantileyecek.

5- Beşiktaş, Rb Leipzig ve Porto maçlarından beraberlikle ayrılması halinde Şampiyonlar Ligi grup aşamalarını lider olarak tamamlayacak.

6- Oynayacağı maçlardan 1 galibiyet alması Beşiktaş Şampiyonlar Ligi bir üst turunda rakiplerini arayacak.

7- Beşiktaş’ın RB Leipzig ile berabere kalıp Porto’yu yenmesi halinde gruptan lider çıkmaya hak kazanacak.

8- Monaco maçını kazanması ve RB Leipzig maçını berabere bitirmesi halinde, Beşiktaş gruptan lider çıkmayı garantilemiş olacak.

9- Beşiktaş sonraki tüm maçlarında beraberlik alması halinde gruptan lider çıkarak, bir üst turda top koşturacak.

10- Kötü senaryo üretmek hiç kimsenin istemediği bir durum olsa da, Beşiktaş sonraki tüm maçlarını kaybeder ve Porto, RB Leipzig maçı berabere bittikten sonra, Porto ve Rb Leipzig tüm maçlarını kazanırsa grubu 3. sırada bitirerek yoluna UEFA’da devam etmek zorunda kalacaktır.

Bize 3’te 3 yaparak gurur yaşatan Beşiktaş’ın, kendi evinde Monaco’yu yenerek tüm bu senaryoların ilk aşaması olan, gruptan çıkmayı garantilemesini diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir