Kapat

Galatasaray Fenerbahçe Beraberliği Beşiktaşa Nasıl Yaradı?

Anasayfa
Haberler Galatasaray Fenerbahçe Beraberliği Beşiktaşa Nasıl Yaradı?

Bir Beraberlik Bir Galibiyet!

Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşmasında gülen bir taraf olmadı. Fakat bu Beraberlik iki taraf için olmasa da başka bir takım için memnuniyet verici bir gelişme oldu.

Türkiye liginin en başaralı takımlarından biri olan Beşiktaş Şampiyonlar liginde oldukça hızlı ve başarılı bir şekilde yokuna devam eden Beşiktaş futbol kulübü, Türkcell süper lig de son zamanlar da yaşadığı çalkantılar sebebi ile sıkıntı ya girmiş durumda. Lig lideri Galatasaray ile aralarında ki puan farkının 8 yükselmiş olması ve alınan mağlubiyetler nedeni ile Beşiktaş ligde henüz istediği formu yakalayamadı. Bu anlamda Galatasaray ve Fenerbahçe derbisinden çıkan Beraberlik her iki tarafa da puan kaybettirmesi en fazla Beşiktaş için güzel ve olumlu bir sonuç oldu. Çünkü iki takımında beraberlik nedeni ile kaybettiği iki puan Beşiktaş ‘a ligde daha iyi bir konuma gelmek için yaramış durumda. Beşiktaş bu beraberlik ile takım olarak moral ve motivasyon kazanmış bir şekilde Başakşehir maçına odaklanmış durumda. Buradan çıkacak bir galibiyet Beşiktaş için önemli bir dönüm noktası olur.

Beşiktaş Lig de Neden Zorlandı ?

1) Hakem Hatalarından kaynaklanan bazı yanlış kararlar.
2) Bazı futbolculardan kaynaklanan bireysel hatalar.
3) Birden fazla kulvarda mücadele vermesi
4) Takım İçinde yaşanılan bazı sakatlıklar
5) Alınan kırmızı kartlar nedeniyle boşalan mevkiler.
6) Yeni gelen bazı oyuncuların takıma veya Türkiye ligine yeterince uyum sağlayamaması.
7) Teknik Direktör ‘ün yanlış oyuncu seçimleri. Bu seçimin oyuncuya olumsuz yansıması.
8) Bazı futbolcuların kendilerini sadece Avrupa ligine odaklanması

Bu nedenlerden dolayı Beşiktaş ligdeki kötü gidişat yaşadı. Bu anlamda Galatasaray-Fenerbahçe beraberliği Beşiktaş için moral oldu. Beşiktaş derbiden çıkan beraberlik fırsatını iyi değerlendirmek ve galibiyetle taçlandırmak için mücadeleye devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir