Kapat

Mehmet Demirkol, Beşiktaş – Galatasaray derbisini yorumladı!

Anasayfa
Haberler Mehmet Demirkol, Beşiktaş – Galatasaray derbisini yorumladı!
Mehmet Demirkol, Beşiktaş - Galatasaray derbisini yorumladı!

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol bugünkü köşesinde Beşiktaş – Galatasaray derbisini yorumladı. “Tudor’un yerinde olsam sahaya mutlak kazanmak için çıkardım” diyen Demirkol maçın kilidini Belhanda ve Quaresma’nın açabileceğini söyledi.

“Galatasaray’ın bugün bu kadar puanı varsa bunun 1 numaralı nedeni Tudor’dur. ‘Tudor’a rağmen’ diye bir şey yok. Eğer Tudor’un yerinde olsaydım, sahaya mutlak kazanmak için çıkardım. Eldeki oyuncu grubu da bunu yapmaya müsait. Ama galibiyet için Galatasaray’ın yan toplardaki sorununu halletmesi gerekiyor. Beşiktaş’ta da Quaresma’nın yapacağı ortalar, Galatasaray’ın istemediği tek şey. Zaten Muslera yan toplara çıkamıyor ve rakipte de Babel ve Talisca gibi yıldız isimler olunca Beşiktaş buradan yürüyüp gider. Bundan sonra Beşiktaş’ı durdurmak imkansız hale gelecektir.

Belhanda veya Quaresma kilidi açar

Galatasaray ise Feghouli oynadığı zaman orta alanda topla çok daha iyi oynayan bir takım haline dönüşüyor. Ama Rodrigues oyunda olunca bu iş çok daha farklı bir boyut kazanıyor. Rodrigues, uçup giden bir adam. Gomis için de şunu net söyleyebilirim. Yüzde 100’ünü veren bir oyuncu. Çok iyi bir profesyonel ve genç arkadaşların onu gerek saha içi gerek saha dışı onu örnek alması gerekiyor. Son olarak da derbinin yıldızının Belhanda ya da Quaresma olacağını düşünüyorum. Bu iki oyuncu kilidi açacak isimler olacaktır.”

Tarih: 01.12.2017 10:20

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir