Kapat

Monaco – Beşiktaş Maç Öncesi Değerlendirme

Anasayfa
Haberler Monaco – Beşiktaş Maç Öncesi Değerlendirme

Aslına bakılırsa lige iyi bir giriş yapan Beşiktaş, bu performansını zaman içerisinde üst seviye çıkartarak şampiyonlar liginde Porto ve Leipzig maçlarındaki galibiyetleri ile herkesi kendisine adeta hayran bırakmıştı. Fakat çalkantılı bir maç ile gelen Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından Trabzonspor beraberliği ve geçtiğimiz haftadaki şok Gençlerbirliği mağlubiyeti, herkese Beşiktaş’ta neler oluyor dedirtmeye başladı. Özellikle bu hafta içi yapılacak olan şampiyonlar ligi Monaco maçı için siren seslerinin çaldığını söylemek yanlış olmasa gerek. Son haftalarda çizilen kötü performans ve takım içerisinde Caner ile Talisca’nın da yaşadığı küçük tartışma ile birlikte takım içerisinde bazı problemlerin yaşandığına dair dedikoduları da ön plana çıkarmıştı. Fakat yine de yaşanan bu olumsuzluklar her ne kadar takım içerisinde bazı moral çöküklüklerine yol açsa da geniş ve kaliteli bir kadroya sahip olan Beşiktaş, Monaco maçı ile yeniden yükselişe geçebilecek bir potansiyeli sahip.

Yeni Katılan Transferler Etki Yapmadı

Sezona giriş yapıldığı zaman Şenol Güneş ilk 11 kadrosu kurduğunda, aslına geçen seneki takım içerisinde sadece Real Madrid’den yapılan büyük transfer ile Pepe’yi katmış ve başka bir değişiklik yapmamıştı. Bu da takım içerisindeki ahengi bozmadan geçen seneki performansın ilk zamanlar devam etmesine olanak tanımıştı. Fakat hem şampiyonlar ligi hem de Türkiye ligi ile birlikte takıma bu sene katılan Negredo, Medel ve Lens’in o istenilen katkıyı yapamadıklarından dolayı belli bir düşüş yaşandı. Özellikle şampiyonlar ligi maçlarından sonra bazı ilk 11 oyuncularının dinlendirilmesi ile birlikte oyuna giren Medel ya da Negredo ve Lens’in pek fazla bir katkı yapmamaları ile birlikte doğal olarak geriye doğru bir gidiş ortaya çıktı. Tabii burada Şenol Güneş’in özellikle Türkiye Ligi’ndeki maç gidişatlarında anında yaptığı değişikliklerin de hatasının bulunduğunu söylemek gerekir.

İlk 11 Oyuncularındaki Düşüşler Etkiledi

Özellikle başta Oğuzhan olmak üzere Atiba’da yaşanan performans düşüklükleri orta sahanın zayıf kalmasına ve bu kritik bölgenin topu ileri taşıyamaması nedeniyle gol yollarında sıkıntı yaşanmaya başladığını da söylemek gerekir. Ayrıca Gökhan Gönül’ün yaşadığı uzun sakatlık ile birlikte sağ bekte de Adriano ya da Necip’in istenilen performans tam olarak gösterememesi, adeta orta saha oyuncusu gibi katkı sağlayan Gökhan’ın eksikliğini açık bir şekilde ortaya çıkardı. Yine de her ne olursa olsun Beşiktaş şu an için Türkiye Ligi’nin en güçlü ve kaliteli kadrosunda sahiptir. Bu yüzden Monaco maçı ile birlikte ya da Türkiye Ligi’nde kendisini yavaş yavaş toparlayarak yeniden rekabete dahil olacaktır. Tabii bu haftaki Monaco – Beşiktaş maçı  sonrası alınacak bir galibiyet ya da beraberlik takıma moral ve motivasyon olarak büyük bir etki yapacaktır. Bunu da başaracak güçteler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir