Kapat

Şenol Güneş: Turu geçtiğimiz için mutluyuz

Anasayfa
Haberler Şenol Güneş: Turu geçtiğimiz için mutluyuz
Şenol Güneş: Turu geçtiğimiz için mutluyuz
Süper Lig’de haftayı 2-2’lik Bursaspor beraberliğiyle kapatan Kara Kartal, Vodafone Park’taki ilk maçta 3-1’lik skorla devirdiği Gençlerbirliği ile Ankara 19 Mayıs Stadı’nda rövanş maçında karşılaştı. İlk maçta; Mustafa Pektemek, Alvaro Negredo ve Anderson Talisca’nın golleriyle yarı finalin kapısını aralayan Kara Kartal, rövanş maçında da 1-0 galip geldi ve adını yarı finale yazdırdı.

Mücadelenin ardından Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş’in açıklamaları:

“Turu geçtiğimiz için mutluyuz. Ama oyun olarak düşündüğümüzün altında oynadık. Hak ettiğimiz bir tur oldu. Oyun tempomuz daha yüksek olmalıydı, daha çok pozisyona girmeliydik.”

“Ne oldu bilmiyorum. Görüntülere bakarsanız 2 tane konuşmam var. Ümit Özat ile olan meseleyi medya başka yere götürdü. Onun için size Mevlana’nın bir sözünü söyleyeyim, ”Bazen diyorum ki söyle, ne olacak gitsin. Sonra diyorum söyleyince ne olacak, sus bitsin.”

“Lens’e kızmamın sebebi, ondan ümidi kestiğim için değil, girdiği pozisyonu gole çevirmesi gerektiği içindi. Gayreti var ama oyun olarak daha üst seviyede oynamasını bekliyorum. Love ise aramıza yeni katıldı. Niyeti, katılımı iyi, futbolu biliyor ama takım uyumu henüz oturmadı. Pozisyon da buldu ama atamadı. Bazen insanın basireti bağlanır. Daha iyi işler yapacağını düşünüyorum. Daha üst seviyede oynamasını bekliyorum, o da bunu yapacaktır.”

“Bu tip konuları konuşmak bana yakışmaz. Geçen maçtan sonra söylediklerimde de herhangi bir kastım yoktu. Medya kanalıyla bunu fazla magazinde tutarak hakarette bulunmuşum gibi gösterildi. Sonra bana hakaretler başladı, hiç cevap da vermedim. Konuşmalarım duruyor, girdiğiniz zaman görürsünüz. Onu bir aşağılama olarak düşünmedim. Böyle algılandıysa özür dilerim. Hiçbir zaman öyle bir düşüncem yoktu, bunu açıklamaya da gerek yok. Çünkü kendi oyuncuma, herhangi birine veya antrenöre hiçbir saygısızlık yapmayacağımı herkes bilir. Bu çok speküle edildi. Bunu magazin malzemesi yaparak gündeme soktular. Maalesef televizyonlar bunu seviyor. Ayakkabı tabii ki vereceğiz. Birbirine canını veren, birbirine güvenen insanların, eksik olduğu zaman ayakkabı vermesi normal ama size saygısızlık yapıldığı söyleniyorsa, size hesap görmeye gelirse, o zaman saygısızlık kime yapılıyor. 50 yıldır futbolun içindeyim, kimseye kastım veya kötü niyetim yok. Konuyu uzatarak, kavga ettirerek, sonra barışın demek çok seviyesiz bir şey, bunu kabul edemiyorum. Kavgalık bir durum zaten yok, ben sadece düşüncemi söylüyorum. Bunlardan prim yapacak bir adam değilim, bunlara ihtiyacım da yok. Mevlana’nın ‘Bazen diyorum ki ne olacak söyle gitsin, bazen diyorum ki sus bitsin’ diye güzel bir sözü var. Çünkü konuşunca bir şey çıkmayacak, sadece malzeme olacaksınız. Yakışmaz, doğru bir şey değil. Ama barışmak da istemiyorum çünkü kimseyle kavga etmedim, etmem de. Bu konuyu uzatmaya gerek yok.”

sizlere besiktask.org farkıyla sunulmuştur
http://www.fanatik.com.tr/2018/02/06/senol-gunes-turu-gectigimiz-icin-mutluyuz-1348420

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir