Kapat

Beşiktaş İnönü Stadı’nda Unutulmaz 10 An

Anasayfa
İçerik Köşesi Beşiktaş İnönü Stadı’nda Unutulmaz 10 An

Beşiktaş İnönü stadı demek Beşiktaşlı taraftarlar için efsane demektir. İnönü stadının Beşiktaş ve bizim için yeri çok ayrıdır. Bu nedenle İnönü stadında yaşanan bazı anlar taraftarlar tarafından unutulmayan sahnelerdir. Bunlardan en unutulmaz olanlarını sizler için derledik.

1 ) 1 Kasım 1947 yılında İnönü Stadı açılış maçı yapılmıştır. Bu maç Beşiktaş ile AIK Stockholm arasında yapılmış ve Beşiktaş’ın ilk golü bu maça Süleyman Seba tarafından maçın 40. Dakikasında atılmıştır. Beşiktaş’ın ilk golü olma özelliğinden dolayı hafızalardan silinmeyen bir anı olarak hala anılmaktadır.

2 ) 1 Ekim 1997 yılında Şampiyonlar Ligine ilk kez katılan Beşiktaş’ın ilk Şampiyonlar Ligi maçı PSG’ye karşı yapılmıştır. Bu maçtan Beşiktaş 3 – 1 galip ayrılmıştır.

3 ) 3 Mart 2003 Beşiktaş’ın kuruluşunun 100. Yıldönümüydü. Bu özel günde Göztepe ile yapılan maçta Beşiktaş rakibini 7 – 3 mağlup ederek büyük bir hezimete uğratmıştır. O maçta İlhan Mansız’ın attığı son gol ise muhteşemliği ile hala akıllardadır.

4 ) 25 Mayıs 2003 yılında Galatasaray ile yapılan maçta Sergen Yalçının attığı gol ile Beşiktaş’a 100. Yılında şampiyonluk gelmiştir. Hem şampiyonluk getirmesi hem de 100.yılda olması bu maçı unutulmaz yapmıştır. (Sergen attı şampiyonluk geldi.)

 5 ) 24 Ekim 2007 yılında Liverpool ile oynanan ve 2 – 1 Beşiktaş’ın kazandığı maçta desibel rekoru kırılmıştır.

6 ) 3 Mart 2013 yılında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta 90. Dakikaya kadar 2 – 2 devam eden maç 90. Dakika da Olcay’ın golü ile 3 – 2 Beşiktaş galibiyeti ile bitmiştir.

7 ) 19 Eylül 2000 tarihinde Dünya dev Barcelona’ya karşı yapılan maç 3 – 0 galibiyetle sonuçlanmıştır.

8 ) Van’da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşların yanında olduklarını göstermek için Çarşı grubu Beşiktaş atkılarını sahaya atarak büyük takdir almıştır.

9 ) 11 Mayıs 2013 yılında sezonun kapanış maçında Gençler Birliği ile yapılan ve 3 – 0’lık skorla sonuçlanan maçta 73. Dakika’da Holosko’nun 3. Golü atmasından sonra bütün taraftar sahaya inmiştir.

10 ) Dinamo Kiev ile yapılan Şampiyonlar Ligi maçında Beşiktaş’ın 1 – 0‘lık galibiyeti ile süren maçın 90. Dakikasında rakibin gol atmaya çalışırken Beşiktaşlı oyuncuların resmen etten duvar örmesiyle yaşanan karambol ve heyecan asla unutulamayan anlardan biridir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir