Kapat

Beşiktaş’ın Geride Bıraktığımız Sezonu ve 2018 Değerlendirmesi

Anasayfa
İçerik Köşesi Beşiktaş’ın Geride Bıraktığımız Sezonu ve 2018 Değerlendirmesi

Son iki yılın süper lig şampiyonu Beşiktaş, hızlı geçen transfer sezonunun da şampiyonu olmak için yoğun bir çaba harcıyor. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman’ın transfer konusundaki bakış açısı, transfer döneminin sadece yaz ve sezon arası değil 12 aylık bir süreç olduğu yönünde. Bu yüzden Eski Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Keskin, önderliğinde kurulan futbolcu araştırma ekibi, bütün yıl boyunca Dünya’nın önemli liglerini tarayarak futbolcu arayışlarını sürdürmektedirler. Çalışmalar sadece yurt dışında değil, yurt içinde de aynı titizlikte devam etmektedir.

Başarılı bir ekip kurarak, gözlemcilerin raporları ışığında hareket eden Fikret Orman ve ekibi, son yıllarda yapılan, gelen giden transferlerin başarılı olmasıyla, bütün spor camiasına doğru yolda olduklarını göstermişlerdir. Yapılan doğru transferler doğrudan Beşiktaş’ın Avrupa Kupalarındaki ve Süper lig şampiyonlukların da direkt katkı sağlarken, başka takımlara verilen oyuncular ile de Kulüp kasasına hatırı sayılır rakamlar girmesini sağlamıştır.

Azimli Çalışmanın Meyveleri Toplanıyor

Şüphesiz ki bütün futbol otoritelerinin ortak görüşü Beşiktaş’ın son yıllarda ülkenin en başarılı futbol kulübü olduğudur. Bildiğiniz üzere geçmişte yapılan yanlış transferler ve bunların getirdiği yüksek maliyet, diğer yandan stad yapım aşaması ile büyük bir borcun altına girilmesi, hem yönetimi hem futbolcuları hem de Beşiktaş taraftarını oldukça zorlamıştır. Fakat her sene atılan emin adımlar, sabırlı davranışlar Beşiktaş’a adım adım bu başarıyı getirmiştir.

Doğru Politika Haklı Başarı Getirdi

Doğru transfer politikaları ile de takım hem transferden para kazanmaya başlamış hem de ihtiyacı olan mevkilere doğrudan katkı sağlayacak, uyum sorunu yaşamayan futbolcular transfer edilmiştir. Son yıllarda bu kadar başarılı transferlerin düşük maliyette olmasında Fikret Orman ve ekibinin bireysel katkısı da atlanmaması gereken bir gerçektir. Ayrıca transfer politikası olarak genellikle kiralama yönetiminin seçilmesi, maliyetleri oldukça azaltmıştır.

2017 – 2018 sezonu içinde transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş, ilk olarak son yılların en başarılı teknik direktörü Şenol Güneş ile yeniden anlaşarak, aslında en büyük transferini yapmış oldu. Bunun yanında takımı gençleştirme çalışmaları devam ederken gelecek vaat eden isimleri de bünyesine sessizce katan Beşiktaş, mevcut kadrosunu da hemen hemen korudu. Şenol Güneş’in belirlediği ihtiyaç duyduğu mevkilere de önemli transferler yaparak, 2017-2018 sezonunda da en büyük şampiyonluk adayı olacak gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir