Kapat

Beşiktaş’ta Fikret Orman Dönemi

Anasayfa
İçerik Köşesi Beşiktaş’ta Fikret Orman Dönemi

Türkiye’nin en büyük futbol takımlarından birisi olan Beşiktaş’ta bir başlangıç yapan Fikret Orman adından çokça söz ettirmekte. Fikret Orman Beşiktaş’a geçtiği zamandan itibaren takım adına birçok profesyonel adım atmış ve birçok başarının altına imza atılmasını sağlamıştır. Peki, kim bu Fikret Orman? Hiç bir yerde bulamayacağınız en önemli bilgiler sizler için bu yazımızda hazırlandı. Fikret orman buraya nasıl geldi? Hayat hikâyesi nedir? Merak edenler için burada bütün detaylar yer alıyor.            

Fikret Orman 1967 doğumludur. 50 yaşındadır. 50 yaşında olmasına rağmen oldukça genç görünen Fikret orman dinamik yapısıyla da dikkatleri çekmektedir. Fikret orman İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatının ortaokul kısmını ise ışık lisesinde tamamlayarak üniversiteye girmeye hak kazanmıştır. Lisans eğitimini en kaliteli üniversitelerden birisi olan Yıldız Teknik Üniversitesinde yine en bilinen üniversitelerden biri olan Florida üniversitesinde tamamlamıştır.

İnşaat mühendisliği bölümü mezun olan Fikret Orman alakasız bir alan gibi gözüken futbola merak sararak bu noktalara gelmeyi başarmıştır. Orsan Yedek Parça San. Ve  Knorr-Orsan Ticari Araç Sis. Ltd. şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak da görevine devam etmektedir. Ayrıca aldığı eğitimler sonucunda İngilizce de bilmektedir. Fikret orman iki çocuk babasıdır. Başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra Beşiktaş’a geçmesiyle birlikte daha çok dikkat çekmeye başlamıştır. Fikret orman Serdar Bilgili tarafından hazırlanan Beşiktaş yönetim kurulu listesine adının 2000 yılında girmesiyle futbola adım atmıştır. Serdar bilgilinin 2004′ te istifa etmesiyle birlikte Beşiktaş yönetim kurulu başkanlığına adaylığını koyarak başkan olmayı başarmıştır.

Sonrasında ise birçok seçime girmiş ancak sonunda gönül verdiği Beşiktaş JK şirketinde Kulüp Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır. Başarılı bir iş adamı olan Fikret orman spor dünyasında da birçok başarıya imza atarak rakiplerini geride bırakmıştır. Bu başarısına rağmen oldukça mütevazı bir kişiliği olan orman bu yönüyle de kendini sevdirmeyi başarmıştır. Vermiş olduğu bir röportajında gazeteciye İslam’ın şartı beş fakat altıncısı ne biliyor musun diyerek dikkat çekmiş vermiş olduğu haddini bilmek cevabı ile de bir o kadar mütevazılığını ortaya koymuştur. 33. Beşiktaş  JK Kulüp başkanı olarak görevine hala devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir