Kapat

En Özel Ayrıcalıktır Beşiktaşlı Olmak

Anasayfa
İçerik Köşesi En Özel Ayrıcalıktır Beşiktaşlı Olmak

Son yıllarda yakaladığı yüksek performans, fair play anlayışı, sosyal alandaki etkinlikler ve inanılmaz taraftar kitlesiyle en özel ayrıcalıktır Beşiktaşlı olmak.

2015-2016 ve 2016-2017 sezonunun şampiyon takımı Beşiktaş, son yıllarda göstermiş olduğu başarılı performans grafiğini, geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde de göstermeyi başarmış ve çeyrek final oynama başarısı göstermiştir. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde almış olduğu başarılı sonuçlar ve oynamış olduğu harika futbol ile Avrupa takımı olduğunu kanıtlamış ve dikkat çekmeyi başarmıştır. En önemlisi, 2 sezonda da başarılı sonuçlarıyla puan tablosunda en üst sırasını koruyarak ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek, Türkiye Süper Ligi’nin en saygın takımı olmayı başarmıştır.

11.04.2016 tarihinde açılışı yapılan ve açıldığı tarihten bugüne kadar, yani 14 ay boyunca Lig maçlarında hiç yenilgi yüzü görmediği Vodafone Arena stadyumu, Türkiye Ligi’nde en fazla seyirci sayısıyla hizmet vermiş ve Beşiktaş’ın başarılı performansında manevi bir destek olmuştur.

Şeref Bey’in anısına söylenen Feda sloganı zamanla anlamını yitirerek Beşiktaş’ın maddi sıkıntılarıyla bütünleşmiş bir söz olmuştur. Beşiktaş maddi ve başarı yönünden yükselme dönemine geçerek, Gururlan sloganıyla başarılarına başarı katmaya devam etmiş ve 2016-2017 sezonunda ise Efendi sloganıyla hem fair play hem de en başarılı futbol anlayışıyla 2 sezon üst üste şampiyon olma başarısı göstermiştir.

2 sezon üst üste şampiyonluklar yaşayan Beşiktaş, bu başarılar için Şenol Hoca’ya çok şey borçludur. 2017-2018 sezonuna hazırlanmaya başlayan Beşiktaş, teknik ekibi elinde tutarak 3.sezonun en büyük şampiyonluk adayı olarak gösterilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir