Kapat

Güle Güle Tosun Paşa

Anasayfa
İçerik Köşesi Güle Güle Tosun Paşa

            Cenk Tosun hakkında bitmek bilmeyen transfer hikâyesi artık sonuçlandı. Futbol yaşamına Almanya’da başlayan başarılı futbolcu 2011 yılında Gaziantepspor’a transfer edilmiştir. Oradan da 2014 yılında Beşiktaşımıza’a gelen Cenk Tosun, adını Beşiktaş’ta duyuran özel oyunculardan biridir. Beşiktaş’a gelmesi ile hem Beşiktaş’ın kaderini hem de kendi kaderini değiştiren Cenk Tosun, kısa sürede tüm taraftarın hayran olduğu bir oyuncu haline gelmiştir. Başarılı oyunu ile adından hem Türkiye’de hem de Avrupa’da söz ettiren başarılı futbolcu Beşiktaş’a da büyük katkılar sağlamıştır.

Genç yaşına rağmen başarılı oyunu ile takdir toplayan Cenk Tosun, Beşiktaş taraftarının hem saygısını hem de sevgisini kazanmıştır. Başka çocukların yürüme öğrendiği dönemlerde top peşinde koşmaya başladığı söylenen Cenk Tosun, Beşiktaş’a yakışır bir futbol sergilemiştir. Birçok büyük kulüpten teklif almasına rağmen, ‘’ İstanbul olacak ise Beşiktaş’tan başkası olmasın. ‘’ diyerek teklifleri reddeden Cenk Tosun, aile özlemi çektiği takımına 2014 yılında kavuşarak kısa zamanda adından söz ettiren ve Beşiktaş ile özdeşleşen bir oyuncu haline gelmiştir. Beşiktaş’ta çok güzel 3 sezon geçiren Cenk Tosun, rotayı İngiltere’den tarafa çevirmiştir.

            Beşiktaş taraftarını fedakâr, tutkulu ve efendi olarak ifade eden Cenk Tosun, Beşiktaş’ı ve Beşiktaş’ın tutkulu taraftarını özleyecektir. Beşiktaş taraftarı da bağırlarına bastığı Cenk Tosun’un transferine üzülse de, büyük başarıları ile gururlanacaktır.

Ayrılık Vakti Geldi

Uzun süredir Avrupa’nın gündeminde olan Cenk Tosun için Everton ile anlaşmaya varılmıştır. Beşiktaş Başkanı sayın Fikret Orman, İngiltere’ye giderek Everton’lu yetkililer ile masaya oturmuştur. Cenk Tosun transferi için 27 Milyon Euro’da anlaşmaya varılmıştır. Beşiktaş’ta Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Liginde attığı goller ile adından söz ettiren Cenk Tosun, Türk Futbol tarihine de geçmiştir. Türkiye’de en büyük bonservis bedelini alarak transfer olan Cenk Tosun bir ilke imza atmıştır.

Beşiktaş taraftarı, takımına faydalı olan ve Beşiktaş’a gönülden bağlı olan oyuncularını asla unutmaz ve daima arkasında olur. Takıma kattığı başarılar ile Beşiktaş taraftarının gönlüne girmeyi başaran Cenk Tosun’a yeni takımında başarılar dileyen Beşiktaş taraftarı, Avrupa’da da Cenk Tosun’u destekleyecek ve başarılı oyunu ile gururlandıracaktır. Bu nedenle tüm Beşiktaş taraftarı adına ‘’ Güle güle Tosun Paşam ‘’ vurduğun gol olsun, seni özleyeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir