Kapat

Kartalın Güçlü Kanatları ve Şenol Hoca

Anasayfa
İçerik Köşesi Kartalın Güçlü Kanatları ve Şenol Hoca

Türkiye Süper Ligi’nin en köklü takımlarından biri olan Beşiktaş kulübü, 1903 yılında kurulmuş ilk resmi Türk takımı olarak tarihe geçmiş, bu nedenle armasında Türk bayrağı taşıyan tek kulüp olma hakkına sahiptir.

Çeşitli spor dallarında aktif olarak faaliyet gösteren Beşiktaş kulübü özellikle futbol branşında son dönemlerde yükselişe geçerek önemli başarılar elde etmiştir. Bu başarıların kazanılmasındaki en önemli katkı Beşiktaş yönetiminin, teknik ekiple ve futbolcularla tam bir uyum yakalamasından kaynaklanmaktadır. Ancak son 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında alınmış şampiyonluk başarısının en büyük mimarıdır Şenol Güneş.

FEDA GURURLAN VE EFENDİ DÖNEMLERİ

Beşiktaş, yaşamış olduğu sıkıntılı  dönemlerde teknik ekip, futbolcuların ve taraftarlarının fedakârlıklarıyla başlaya feda dönemi Beşiktaş Kulübü için bir toparlanma dönemidir. Şenol Güneş döneminin başlamasıyla büyük bir yükseliş yakalayan Beşiktaş kulübü, 2016-2017 yılında üstün bir futbol oyunuyla şampiyonluğu kazanarak Gururlan dönemine geçiş sağlamıştır. Başarılı futbol anlayışı, istikrarlı sonuçlar ve takımına en üstün taraftar desteği, Beşiktaş için yeni başarıların sinyalini vermeye başlamıştır.

VODAFONE ARENA MUCİZESİ

Beşiktaş kulübü 11.Nisan 2016 yılında açılışı gerçekleşen Vodafone Arena Stadyumunda bugüne kadar hiçbir lig maçını kaybetmeme başarısı göstermiştir. Vodafone Arena özellikle taraftar desteğiyle büyülü bir atmosfere bürünmekle birlikte, 2016-2017 sezonunda da bu stadyumda şampiyonluk kupasını kaldırmayı başararak sezonun 3.yıldızını armasına takmayı başarmıştır. Şenol Güneş direktörlüğünde ayrıca Şampiyonlar Ligi maçlarında üstün bir performans gösteren Beşiktaş, gruptan çıkma başarısını gösteremese de, UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final oynama başarısını göstermiştir.

ŞEREFİNLE OYNA HAKKINLA KAZAN

Efendi Beşiktaş sloganıyla 2016 sezonuna başlangıç yapan Beşiktaş futbol kulübü, saygın bir sezon geçirerek tüm takımlara, futbolcusu ve taraftarlarıyla örnek olmayı başarmıştır. Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş, şerefinle oyna hakkınla kazan sloganına her zaman bağlı kalarak başarılarını Efendiliğiyle de taçlandırmıştır.

DÜNYA BASINI NE DİYOR?

Özellikle Şampiyonlar Ligi organizasyonunda oynadığı maçlarla güçlü rakipleri ile tam bir çekişme halinde bulunan Beşiktaş, zor rakipleri karşısında oldukça başarılı bir futbol sergilemiş ve Dünya basınında geniş bir yer bulmuştur. Özellikle Benfica ile oynanan maçta 3 fark geriden gelerek beraberliği yakalaması bir mucize olarak nitelendirilmiş ve bu ve buna benzer başarılar Beşiktaş’ın bir Avrupa takımı olduğunu kanıtlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir