Kapat

Vodafone Park’ın Az Bilinen 7 Önemli Özelliği

Anasayfa
İçerik Köşesi Vodafone Park’ın Az Bilinen 7 Önemli Özelliği

 İnönü Stadyumu yıkılarak yerine inşa edilmesi amacı ile temelleri atılan Vodafone Park stadyumu 2016 yılında tamamlanarak hizmete sunulmuştur. Sahip olduğu farklı birçok özelliği ile dünyadaki en modern stadyumlar arasında yerini alan Vodafone Park’ın bilinmeyen 7 farklı özelliği şunlardır:

 

 

1 ) Türkiye’nin İlk Akıllı Stadyumu

İlklere imza atan Beşiktaş, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumuna sahip olmuştur. Yüksek hızdaki mobil hizmeti ve zengin içeriğe sahip olan dijital ekran çözümleri ile donatılmıştır. Stadın ayrı noktalarında taraftarların röportajları, promosyon bilgileri, istatistikler ve oynanan diğer maç bilgileri aynı anda yayınlanmaktadır.

2 ) Türkiye’deki İlk Çevreci Stadyum

Fotovoltaik sistem kullanılarak tasarlanan Vodafone Park, çatı üzerine düşen yağmur sularını depolayarak kullanılmasını sağlar. Ayrıca statta günlük 500 kw elektrik üretilmektedir.

3 ) Müsabakalar – 3,5 Metrede Oynanmaktadır

Müsabakaların deniz seviyesinin altında oynanmasını sağlayan Vodafone Park bu özelliği ile ilgi çekmektedir.

 

4 ) Son Teknolojik Hibrit Çim Kullanımı

Vodafone Park’nın zemini için son teknolojik gelişmeler kullanılmıştır. Zemin için Hibrit çim kullanılarak çimlerin zarar görmemesi için alttan ısıtma ve soğutma sistemi devreye sokulmaktadır.

 

5 ) Özel Ses Sistemi İle Ön Planda

Ses sistemine çok büyük önem verilerek İtalyan bir firmadan yardım alınmıştır. Gelecek 10 yılın teknolojisini sunan ses sistemi ile müsabakalarda kaliteli hizmetler verilmektedir.

 

6 ) Üst Düzey Güvenlik

Vodafone Park üst düzey güvenlik özelliğine sahiptir. Farklı açıları gören 787 kamera Vodafone Arena’ya yerleştirilmiştir.

7 ) C90 Görüş Açısı Özelliği

Tribünlerin görüş açılarına çok dikkat edilmiştir. Bu sayede maçı izleyen bir seyirci görüş açısı kapanmadan sahanın her noktasını rahatlıkla görebilmektedir.

 

“Vodafone Park’ın Az Bilinen 7 Önemli Özelliği” üzerine 1 yorum

  1. Atıf şan says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir