Kapat

Yeni Transferler Kapıda

Anasayfa
İçerik Köşesi Yeni Transferler Kapıda

Geçen yılın şampiyonu kara kartallar transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadro için önceliğini stoper mevkisine veren geçen iki yılın lideri, bu bölge için arayışlarını sürdürüyor. Lyon’un Marcelo ısrarından vazgeçmemesi ve üstelik bonservis bedelini arttırarak 8,5 milyon Euro’ya çıkarması, yönetimi stoper arayışına daha fazla itmiş durumdadır.

Atınç Nukan, Ersan Gülüm ve Mitroviç gibi transferlerden umduğu bulamayan Beşiktaş, Marcelo da giderse buraya iki ayrı transfer yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Şu an için gelen haberler Marcelo yerine Leicester City’li 1,85’li tecrübeli stoper Younes Benalouane düşünülse de, alternatiflere de bakılmaya devam ediliyor. Bir başka stoper Panathinaikos’lu Rodrigo maledo için ise 1,5 milyon Euro’luk bonservis teklifi yapıldığı ve yunan ekibinin 2,5 milyon istediği haberi geldi. Sol stoper için ise en başta Domagoj Vida olmak üzere Thomas Vermaelen ve Gustavo Gomez ve Kasımpaşa’da oynayan Titi gibi oyuncular bulunmaktadır.

Öncelik Stoper

Takımın dengesini bozmayacak şekilde transfer yapma düşüncesinde Beşiktaş, şu an yoğunluğunu en büyük eksik olan stoper mevkisine vermiş durumda. Geçen yıl sorunlar yaşanan bu bölge için artık bir problem çıkmasını istemeyen teknik direktör Şenol Güneş, üstelik eğer Marcelo gidecekse o zaman buraya en az iki oyuncu alınması gerektiği talimatını verdi. Arayışların hızla devam ettiği bu bölge için, Beşiktaş kamp başlamadan önce alacağı oyuncuları takıma katmak istiyor. Diğer bölgeler adına Atiba’nın takımda kalacağı zaten bilinirken, Oğuzhan için ise Roma’nın ısrarı nedeni ile durum henüz netleşmedi. Şenol Güneş’in takımda kalmasını istediği yetenekli oyucu için Beşiktaş transfer adına en az 12 milyon EURO gibi bir miktar talep ediyor.

Forvet Arayışları

Diğer yandan hücum bölgesi için arayışların devam ettiği alan özellikle en çok forvet bölgesidir. Aboubakar’ın takımda kalmasına kesin gözüyle bakılırken, bu mevkiye bir oyuncu daha alınması konusunda yönetim hem fikir olmuş durumdadır. Talisca’nın yıllık alacağı ücrette iyileştirmeye giden Beşiktaş, bu bölgeye de belki bir oyuncu daha alabilir. Gideceklerin henüz kesinlik kazanmaması nedeni ile temkinli davranan şampiyon, transfer sezonu kapanana kadar yeni isimleri gündeme getirecek gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir