Kapat

Cyle Larin Kimdir?

Anasayfa
Kimdir? Cyle Larin Kimdir?
Cyle Larin Kimdir?

17 Nisan 1995 yılında Kanada’da Brampton kasabasında doğan Cyle Larin, başarılı futbol oyunları ile dikkat çekmektedir. 23 yaşındaki başarılı futbolcu 1.88 boyundadır. Futbol hayatına Sigma FC takımının alt yapısında başlayan Cyle Larin, 2007 ile 2013 yılları arasında Sigma FC forması giymiştir.

2013 yılında Sigma FC takımından ayrılan Cyle Larin, Connecticut Hukies takımının alt yapısına transfer olmuştur. 2015 yılının Ocak ayında Orlando City takımına dâhil olan başarılı futbolcu, bu forması ile 89 maçta görev almıştır. Bu maçların toplamında 44 gol atan Cyle Larin, 8 asistle takımına büyük katkı sağlamıştır.

Kanada Milli Takımında da görev alan Cyle Larin, görev aldığı toplam 26 maçta 6 gol atmıştır. Santrafor olarak görev yapan Cyle Larin görev aldığı her takımda başarılı futbolu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Orlando City ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Cyle Larin, 2014 – 2015 sezonunda Orlando City’de 27 maçta görev almıştır. 27 maçta 18 gol atan Cyle Larin, 1 asiste imza atmıştır. 2015 – 2016 sezonunda yine aynı takımda 32 maçta görev alan başarılı futbolcu, bu maçlarda toplam 14 gole ve 4 asiste imza atmıştır. 2016 – 2017 sezonunda Orlando City’de 28 maçta görev alan Cyle Larin, 12 gol ve 3 asist ile sezonu tamamlamıştır.
Orlando City takımında 9 numarada görev alan oyuncunun ismi son dönemlerde Beşiktaş ile anılmaya başlamıştır. Cenk Tosun’u Everton’a gönderen Beşiktaş, bu boşluğu doldurmak için Cyle Larin’i bünyesine almıştır.

Cyle Larin ve Beşiktaş

Başarılı futbolcusu Cenk Tosun’u dünyaca ünlü Everton takımına transfer eden Beşiktaş, Cenk Tosun’un yokluğunu Cyle Larin ile dolduruyor. MLS ekiplerinden olan Orloando City’de görev alan Cyle Larin, Milli Takımda da görev alan başarılı bir sağ back oyuncusudur.
Sırtı dönük futbol oynayabilmesi ile dikkat çeken Cyle Larin, Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş tarafından takıma dâhil edilmek istenen bir oyuncudur. Kariyeri boyunca sadece 2 sarı kart 1 tane de kırmızı kart gören Cyle Larin, sakinliği ile dikkat çekmektedir.

Daha önce Atiba tarafından önerilen Cyle Larin ile Beşiktaş arasında 3 + 1,5 yıllığına sözleşme imzalanmıştır. Transfer için Orlando City takımına herhangi bir bonservis bedeli de ödenmemiştir. Kale önünde iyi bir iş bitirici olan Cyle Larin, bu sezon sonuna kadar 500 bin Euro ücret alacaktır. Diğer sezonlarda ise 1,5 milyon Euro yıllık ücret kazanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir