Kapat

Optik Başkan Kimdir?

Anasayfa
Kimdir? Optik Başkan Kimdir?

Optik Başkan Kimdir?

İstanbul Kadırga’da 1969 yılında açtı gözlerini dünyaya optik başkan. Asıl ismi ise Mehmet Işıklar. Fanatik bir Beşiktaşlı oluşu, onun birçok futbol sever tarafından tanınmasını sağlamıştır. Birçok kez anne ve babası şikayetçi olmuşlardır Beşiktaş’a duyduğu sevgiye ama o bir türlü bu sevdasını bırakamamıştır. Ondan çok şikayetçi olan ebeveynlerinden babası Malatyalı, annesi ise Arnavut’tur. Kadırga’da ilkokulu, Ortaköy Gaziosmanpaşa’da da ortaokulu bitirmiştir optik başkan. Liseyi ise Kabataş’ta okumuştur.

Optik Başkan Çarşı Gurubunun Kurucularından

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazanmış ve dört yıl sonra mezun olmuştur. Yaklaşık olarak bir yıllık öğretmenlik görevini yaptı ancak Beşiktaş’ın sevgisine daha fazla dayanamayarak öğretmenliği bıraktı. Aynı zamanda Çarşı gurubunun kurucuları arasında yer alır. Optik başkan Beşiktaşlılığı annesinden gelmektedir. Hatta anne tarafının çoğu da Beşiktaşlıdır.

Kendi zamanında Optik başkanın dedesi Beşiktaş’ın hiç bir maçını kaçırmamıştır. Dedesi çok iyi bir Beşiktaşlı olduğundan optik başkan ‘da büyük bir etki yapmıştır. Dedesinin sürekli olarak Beşiktaş’a methiyeler düzmesi, Beşiktaşlılığın efendilik olduğunu söylemesi, herkesin Beşiktaşlı olamayacağını söylemesi onda çok büyük izler bırakmış, o da Beşiktaş’ı hakkıyla sevmiştir. Tabi koyu bir Beşiktaşlı olduğundan, başına gelemeyen neredeyse kalmamıştır. Rakip takım taraftarlarıyla girdiği kavgalar, karakollara düşmesi, hastanelerde gözünü açması babasını son derece rahatsız etmiştir. Hatta bir keresinde ‘Senin yüzünden bu kadar çok seviyor Beşiktaş’ı’ dediği de söylenmektedir.

Optik Lakabı Nereden Geliyor

            Optik başkan Beşiktaş’ın hiç bir maçını kaçırmazdı, eline bir Beşiktaş bayrağı ve darbukasıyla deplasmanlara da gidiyordu. Fanatik gurupların hepsi onu çok seviyordu. Beşiktaş’ın maçlarına daha gittiği ilk zamanlarda gözlerindeki kalın gözlükleri sebebiyle, o zamanki Beşiktaş taraftar gurubunun büyüklerinden biri takmıştır optik lakabını ona. Bu sözden sonra da gözlük takmaya son vermiştir. Çok az insan onun gözlük taktığını biliyor. Optik ismi de buradan geliyor.

Solcu Kimlikli Optik Başkan

            Optik, Çarşı gurubunun ‘A’ harfinin anarşist işareti olması ve aynı zamanda Çarşı gurubunun bu kadar politik olmasında büyük etkiye sahiptir. Onun solcu olduğunu neredeyse herkes bilir. Hatta diğer tribün liderleri gibi kendisine ‘reis’ denmesine izin vermemiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir